کد تقلب

کد تقلب

نقد بازی Stronghold LEGENDS

Stronghold LEGENDS

ای پادشاه بزرگ قرون وسطا اکنون زمان آن رسیده است تا قلعه ی خود را برای مبارزه با موجودات افسانه ای آماده سازی. بازی های استراتژیک همیشه از جذاب ترین بازی هایی بوده اند که از چندین سال گذشت تا به امروز، تنها برای PC تولید می شدند. بازی هایی که نیاز به حوصله و صبر بالایی دارد و همین صبر و تلاش برای پیشرفت و رسیدن به پیروزی در این بازی هاست که لذت بخش بوده است.

بازی Stronghold یا قلعه بازی بود که توانست در زمان عرضه خود با گرافیک و گیم پلی خود طرفداران زیادی را جلب کند، خصوصآ زمانی که این بازی توسط شرکت های ایرانی دوبله شد از محبوبیت دو چندانی برخوردار شد که این محبوبیت با عرضه نسخه اضافه شونده آن به نام جنگ صلیبی افزایش یافت. اما متاسفانه نسخه دوم بازی بر خلاف انتظار ها نتوانست در حد و اندازه یک بازی استراتیژیک خوب باشد و با شکست روبرو شد که مهمترین عامل شکست آن کم بودن مراحل و پایین بودن سطح صدابرداری آن بود. حدود چند ماه پیش FireFly Studio سازنده سری ها قبلی این بازی ساخت نسخه سوم این بازی را با نام Stronghold Legends را اعلام نمود. 2k Games ناشر بازی و FireFly Studios سازنده ی بازی امیدواراند که با عرضه ی نسخه جدید بازی بتوانند شکست خود را جبران نمایند و باز هم محبوبیت خود را نزد طرفداران بازی های استراتژیک بدست آورند.

این شماره از بازی دارای تفاوت های زیادی نسبت به شماره های قبلی است که موجب می شود بازی از یکنواخت بودن جنگ های قرون وسطایی و قلعه سازی بیرون بیاید. در این شماره علاوه بر جنگ در قرون وسطا شما باید از موجودات خیالی و افسانه ای نظیر اژدها نگرانی داشته باشید و برای پیروزی نیز به مبارزه با آن ها بپردازید. در این نسخه شما با سه Campaigns، بازی را به پایان می رسانید. اولین Campaigns، مربوط می شود به جنگ با موجودات افسانه ای که چیزی شبیه به ارباب حلقه ها خواهد بود و دومی The Arthurian Campaign که مربوط می شود به پادشاهی شاه آرتور و سومی Rhine Campaigns که همه پادشاهان و موجودات وجود دارند. پس با وجود این سه Campaign ما شاهد بازی جالب و پر محتوا و طولانی تری نسبت به نسخه ی قبلی هستیم و گفته شده است که به طور کل ۲۴ مرحله در این نسخه وجود خواهد داشت . بازی از گیم پلی جدیدی برخوردار است که قابلیت های جالب تر و بهتری مثل تسلط بیشتر بر روی مناطق روی نقشه و موارد دیگرخواهیم بود که برای مثال در شماره های قبلی اگر قلعه خود را از دست می دادید شکست می خوردید ولی در این نسخه شما قادر خواهید بود که بازی را ادامه دهید و با نیروی باقی مانده خود و کمک دوستانی که در بازی هستند قلعه دشمن را تصرف کنید و خود را جایگزین دشمن کنید البته این باید در مدت زمان تعیین شده صورت بگیرد.

همانطور که گفته شد در بازی علاوه بر سلحشوران و نیزه داران و تیر کمان زن ها از موجودات افسانه ای استفاده شده است. موجودات افسانه ای که در بازی در نظر گرفته شده است اژدها، مرد گرگ نما، غول برفی، غول دلاور و ... می باشد که هر کدام دارای قدرت فوق العاده و منحصر به فردی هستند. برای مثال غول برفی می تواند موجب یخ بستن محیط و تعطیل شدن کشاورزی شود و موجودات خزنده می توانند از زیر خاک و دیوارهای قلعه عبور کنند و کارهای جالب تری انجام دهند که باید تا عرضه بازی صبر کرد. کشتن این موجودات نیز بسیار جالب است و شما به عنوان پادشاه باید آن ها را از بین ببرید برای مثال زمانی که با یک اژدها سر و کار دارید بهتر است که از دیوارهای بلند با تیرکمان زن های ماهر استفاده کنید تا بتوانند اژدها را شکست دهند یا اینکه برای مبارزه کردن با غول برفی بهتر است که دمای قلعه را بالا ببرید که برای این کار از ابزار جدیدی که به بازی اضافه خواهد شد استفاده باید استفاده کنید.

هنوز اطلاعات کافی در مورد گرافیک بازی در دست نیست و تنها شواهد بازی تعداد کمی عکس است که ناشر این بازی بر روی سایت بازی قرار داده است و نشان دهنده ی آن است که آن ها هنوز در حال کار بر روی جزئیات این بازی هستند البته طبق گفته ی سازندگان جزئیات گرافیکی بازی بهبود یافته است و محیط اطراف طبیعی تر به نظر می آید. گرافیک مدل های بازی و شخصیت ها نیز در حد خوبی است. با وجود اینکه در این شماره از بازی موتور گرافیکی بازی تغییری نکرده است ولی ما شاهد گرافیکی سه بعدی و زیبا خواهیم بود. در شماره دوم این بازی گرافیک های معمولی قادر به اجرای روان آن نبودند ولی با عرضه ی این شماره خواهیم توانست بازی را روان اجرا کنیم. در کل امیدواریم که شاهد بازی با جزئیات بیشتر نسبت به 2 نسخه ی قبلی باشیم.

بخش آنلاین بازی نیز نسبت به شماره های پیشین بهبود یافته است ولی تغییر چندانی نخواهد کرد و تعداد افرادی که این گونه می خواهند با یکدیگر رقابت کنند ۴ نفر است. به گفته ی سازندگان بازی چند Mode جدید بر بازی اضافه شده است. نحوه نبردها و مناطق بهبود یافته است و شما قادر خواهید بود گروه های مختلفی را برای بازی کردن استفاده کنید. هنوز اطلاعات بیشتری در مورد قابلیت تعداد آنلاین شونده در بازی موجود نیست. البته سازندگان بازی گفته اند که تلاش خود را بیشتر بر روی قسمت Campaign بازی قرار داده ایم و قسمت آنلاین و Multiplayer بازی تغییر چندانی نخواهد کرد. البته به گونه ای نخواهد بود که موجب رضایت گیم نتی ها شود.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۵/۰۷/۲۹ساعت 5:1  توسط احمد  |